Z poezją związany jestem od 2005 roku, czyli od swojego debiutu na łamach Kwartalnika Filozoficzno-Literackiego „fo:pa”. Od tego czasu opublikowałem pięć książek poetyckich oraz niezliczone teksty w prasie literackiej.
Moja pierwsza książka, „Stany skupienia”, ukazała się w 2008 roku nakładem Klubu Integracji Twórczych Stowarzyszenia Żywych Poetów w Brzegu, w serii magazynu „RED”, pod redakcją Radosława Wiśniewskiego.
Cztery lata później, w 2012 roku, w wydawnictwie MaMiKo w Nowej Rudzie opublikowałem „Rekordy”. To książka, która w 2013 roku przyniosła mi pierwszą nominację do Nagrody Literackiej Nike, przyznawanej przez „Gazetę Wyborczą” oraz Fundację Agory. Publikacja znalazła się także w katalogu New Boks From Poland Instytutu Książki i prezentowana była na Targach Książki we Frankfurcie.
W 2014 roku, tym razem w Wydawnictwie FORMA/Fundacji Literatury im. Henryka Berezy, pojawiła się moja trzecia publikacja, zatytułowana „Umlauty”. Jej premiera odbyła się podczas Warszawskich Targów Książki. Rok później, w 2015 roku, tom zdobył nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz doczekał się trzech wydań.
W 2016 roku ukazała się natomiast „Pospół”, moja czwarta książka, wydana przez Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w serii „Biblioteka Arkadii – Pisma katastroficznego” pod redakcją Macieja Meleckiego. W 2017 roku, jako Gość Główny Portu Poetyckiego, zaprezentowałem ten zbiór.
W pandemicznym 2020 roku, w tygodniu ogłoszenia lockdownu, opublikowałem „Bosiny”, moją piątą książkę. Tom został wydany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK) w serii pod redakcją Mariusza Grzebalskiego.
Oprócz książek, wielokrotnie publikowałem w różnych mediach literackich, w tym na łamach m.in. „Odry”, „Przekroju”, „Gazety Wyborczej”, „Wizji”, „Dwutygodnika”, „Rity Baum”, „Fabularii”, „Miasteczka Poznań”, „Wyspy”, „Dekady Literackiej”, „Helikoptera”, „Fa-Art-u”, „Toposu”, „Kresów” i wielu innych magazynów papierowych oraz internetowych.
W 2015 r. kwartalniku „FA-art” nr 4/2015 opublikowałem arkusz poetycki pt. „Orindy„, który składał się z ponad 20 wierszy. Moje teksty pojawiały się również w różnych antologiach i pracach zbiorowych. W ostatnich latach znalazły się w m.in. „Dezorientacje: antologia polskiej literatury queer” (Krytyka Polityczna, Warszawa), „Przewodnik po zaminowanym terenie, cz. I i II” (Ośrodek Postaw Twórczych, Wrocław), „Wiersze dla opornych” (Staromiejski Dom Kultury, Warszawa), „Poeci dla Tybetu” (Brzeg) oraz „Poetki i poeci dla LGBT+” (inicjatywa Patrycji Sikory i Eweliny Krupskiej). Byłem też jednym z dziesięciu poetów z Polski, którego wiersze pojawiły się w międzynarodowej antologii „Moral Bi Spet Priti” pod redakcją słoweńskiego poety Brane Mozetiča (wyd. Škuc, Ljubljana). Redagowałem też kilka książek poetyckich. Tłumaczony byłem na różne języki, m.in. angielski, słoweński, niemiecki i śląski.
Od 2018 roku współorganizuję Port Poetycki w Chorzowie, największą imprezę poetycką na Śląsku. Jestem także rzecznikiem wydarzenia. Mieszkam na Śląsku.